Działające przy szkole kluby sportowe

Klub Sportowy Piątka

Zapraszamy do klas pływackich!

Klubu Sportowy Piątka Chorzów zaprasza wszystkich, którzy kochają pływanie i chcą zostać zawodnikiem na wysokim poziomie. Jeśli pływanie sprawia Ci radość i chcesz nauczyć się dobrze pływać –dołącz do Klubu. Mamy piękny basen i wykwalifikowaną kadrę trenerską, która wychowała świetnych zawodników na szczeblu ogólnopolskim jak i światowym. W klubie zrzeszeni są uczniowie klas pływackich.

Klasy pływackie oferują tygodniowo odpowiednio:

• 3 godziny pływania. w klasach I, II, III
  • 6 godzin pływania w klasach IV, V, VI
  • 14 godzin pływania w klasach VII i VIII

Dodatkowo oferujemy zawody dla młodszych dzieci organizowane dla naszych zawodników oraz ich rodzin. Zapewniamy świetną zabawę, wspaniałe nagrody a także opiekę trenerską na zawodach klubowych na Śląsku oraz w całej Polsce.

Międzyszkolny Klub Sportowy ZRYW

Przy szkole działa Międzyszkolny Klub Sportowy ZRYW, którego prezesem jest pan Dawid Jasiński.

Przy współpracy ze szkołą, w ramach swojej działalności, Klub prowadzi bezpłatne treningi dla najmłodszych dzieci z klas 1-3 naszej szkoły oraz szkół i miast ościennych.

Szczegółowe informacje na temat zajęć można uzyskać bezpośrednio u trenera prowadzącego p. Łukasza Gansińca (Tel.: 793 377 742)

Sekcja Młodego Lekkoatlety

W naszej szkole, we współpracy z klubem TS AKS Chorzów, odbywają się treningi lekkoatletyczne w ramach ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Na treningi zapraszamy uczniów chorzowskich szkół podstawowych klas 1-3 oraz 4-6. Odbywają się one w naszej szkole w środy o godzinie 16:00 oraz w piątki również o 16:00.

Sekcja Młodego Lekkoatlety

Sekcja Młodego Lekkoatlety to najmłodsza grupa lekkoatletyczna klubu TS AKS Chorzów. Powstała by rozwijać talent sportowy w kierunku lekkiej atletyki. Są to treningi dla dzieci i młodzieży od 5-15 roku życia rozwijające ogólną sprawność fizyczną i przygotowujące do podjęcia ukierunkowanego treningu sportowego w konkretnej już konkurencji lekkoatletycznej.
Treningi prowadzone są przez trenerów LA naszej szkoły i odbywają się w środy o godzinie 16.00 oraz w piątki również o 16:00 w hali sportowej SP 5 lub przy ładnej pogodzie na szkolnym stadionie.