Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Chorzowie

Kalendarz roku szkolnego

Zawiera informacje o przerwach świątecznych, feriach, dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, terminach zebrań z rodzicami.

Kalendarz imprez

Zawiera informacje o ważnych wydarzeniach i imprezach planowanych do przeprowadzenia w poszczególnych miesiącach roku szkolnego.

Zajęcia dodatkowe

W szkole organizowane są zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów.

Znani absolwenci

Jesteśmy dumni z wielu znakomitych absolwentów, którzy są dowodem na to, że nasza Szkoła zapewnia solidne wykształcenie.

Wynajem basenu i innych pomieszczeń

Zapraszamy do naszego nowoczesnego basenu, gdzie zapewniamy czystość i bezpieczeństwo oraz do hali sportowej i nowocześnie wyposażonych sal lekcyjnych.

Sukces Amelii Poremby
Z radością informujemy, że Amelia Poremba, uczennica klasy 8c została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki. Serdecznie gratulujemy…

Szkoła możliwości

Dysponujemy nowoczesnymi, kolorowymi salami dostosowanymi do potrzeb uczniów, halą sportową, dwoma salami gimnastycznymi, siłownią oraz nowoczesnym basenem pływackim.

Dostarczamy niezbędnych narzędzi i wiedzy do wyrażania kreatywności i twórczości. Dajemy okazję do tworzenia i wystawiania prac artystycznych oraz występowania przed szeroką publicznością na teatralnej scenie szkolnej.

Szkoła Mistrzów i Mistrzyń

Nasza Szkoła to miejsce rozwijania umiejętności i odkrywania talentów. Nasi nauczyciele to prawdziwi mistrzowie w swoich dziedzinach.

Zarówno w sporcie, sztuce, naukach ścisłych czy humanistycznych można się tu uczyć od najlepszych.

Można tu spotkać wielu pasjonatów, którzy zainspirują lub podadzą pomocną dłoń.

Przestrzegamy ustalonych zasad i dbamy o bezpieczeństwo i dyscyplinę.

Naszym celem jest wychowywanie młodych, aktywnych sportowo, otwartych na świat ludzi, którzy pracują, podejmują wyzwania, wygrywają!

EARLY STAGE – ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2023/2024
Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego dla uczniów, prowadzone są na terenie naszej szkoły w czasie świetlicowym

Nabór do szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025

4 marca 2024 r. rozpoczyna się rekrutacja dla kandydatów do klas pierwszych szkół podstawowych do oddziałów ogólnodostępnych, która potrwa do 29 marca 2024 r.

W elektronicznym naborze do klas pierwszych szkół podstawowych uczestniczą szkoły publiczne prowadzone przez Miasto Chorzów.

Zalogowanie się do systemu elektronicznego naboru będzie możliwe po wpisaniu adresu:

Kandydaci do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmowani są na podstawie:

1. ZGŁOSZENIA – do szkoły, w obwodzie której kandydat mieszka. ZGŁOSZENIE należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i zanieść do szkoły obwodowej. Kandydat do ww. szkoły przyjmowany jest z urzędu.
  2. WNIOSKU – do szkoły spoza obwodu. Kandydaci spoza obwodu mogą być przyjęci, jeżeli dana szkoła dysponuje wolnymi miejscami i kandydat spełnia kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. WNIOSEK wraz z dołączonymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i zanieść do szkoły wybranej w I preferencji.